Įdomus susitikimas

       Į karjeros dienos susitikimą su UAB „Remiksa“ direktoriumi Remigijum Minalga rinkomės be ypatingo entuziazmo, nelabai tikėjomės sužinoti kažką įdomaus. Įmonė nedidelė, veikla – automobilių remontas – pamanyk, nusukai vieną detalę, išmetei, prisukai kitą – ir viskas.

       Vadovui pristatant įmonė ir jos veiklą mūsų nuomonė pradėjo keistis. Supratome, kad šio nedidelio kolektyvo veikla ne tik automobilių remontas ir jų techninė priežiūra, bet ir aktyvūs ryšiai su kitomis įmonėmis,  tarpusavio santykiai, pagarbus ir malonus bendravimas su klientais. Tą parodo jaukus laukiamasis,  kur klientas laukia, kada bus atlikta automobilio diagnostika ar techninis aptarnavimas. Čia jis gali pasivaišinti sausainiais ar kava, pažiūrėti televiziją, pavartyti spaudą, pailsėti ant patogių ir madingų baldų. Patekus į darbuotojų poilsio kambarį, nelabai  norisi iš jo išeiti ir imtis darbo.

       Įdomus vadovo pasakojimas apie darbuotojus: automechanikus ir autoelektrikus.  Šios specialybės  tampriai susijusios, dažniausiai šie specialistai dirba poromis, nes dauguma automobilio  mazgų turi ne tik daug detalių, bet ir  pilni elektronikos.

       Vadovas džiaugiasi, kad nors įmonė dirba jau 7 metus, bet tik prieš porą metų susiklijavo darnus kolektyvas, iki tol žmonės keitėsi, vieniems netiko drausmė, kitiems trūko darbštumo, sažiningumo, tolerancijos, o svarbiausiai – žinių.

        Pastaruoju metu naujų darbuotojų priimimo į darbą  klausimą sprendžia visas kolektyvas. Susiformavo nuostata, kad žmogus,  kuris renkasi automechaniko ar autoelektriko profesiją, turi būti žingeidus, kantrus, kruopštus, logiškai mąstantis, atsakingas, kultūringai bendraujantis, o tokių nelengva rasti, todėl taip ilgai užtruko komandos komplektavimas.

       Automobiliuose naudojamos technologijos nuolat kinta ir tobulėja, geras automechanikas turi su jomis žengti koja kojon. Dabar turimų žinių automechanikui pakaks 5-7 metams ir, jei jis turimų žinių netobulins, jo darbo paklausa kris, nes per tuos metus pakis ir automobiliai, ir juose naudojamos technologijos.      

      Nepastebimai bendravimo atmosfera sušilo, pasipylė klausimų apie įsidarbinimą, atlyginimus, kaip įsigyjamos reikalingos detalės, automobilio remonto trukmė, atsarginių dalių parduotuvės darbą, darbuotojų socialines garantijas ir k t.

     Nė nepastebėjome, kaip prabėgo numatytos dvi valandos, atsisveikinome pažadėje, kad apsilankysime, kai  atsiras galimybė bendrauti tiesiogiai.

         I g klasė

Įrašas paskelbtas temoje Be temos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.