Pažintis su kario profesija

Lapkričio 23-oji –  Lietuvos kariuomenės diena. Šia proga į Raseinių r. Betygalos Maironio gimnaziją atvyko pirmokėlio Adrijaus tėtis – karys Vitalijus  Lavreckis, Dariaus ir Girėno 2-osios rinktinės, štabo aptarnavimo biuro vairuotojas. Pirmokėlių klasėje jis pravedė įspūdingą užsiėmimą.     Pirmiausia pasimatavę kario šalmą, liemenes ir kitas priemones, pamatę miegmaišį, palapinę bei maisto davinį  pirmokų klasėje visi drauge įrengėme stovyklavietę. Adrijaus mama Ina pirmokėlių veidus nutepė dažais, kad vaikai pasijaustų tikrais kariais ir būtų nepastebimi. Adrijaus tėtis kompaso pagalba nustatė azimutus, pamokė surasti objektą žemėlapyje. Tuomet mokėmės valyti nešvarų vandenį, darėme filtrą  iš gamtinių medžiagų, dėjome anglį, samanas, žvyrą. Gerokai išalkę virėme arbatą bei šildėme kareivišką košę. Visi džiaugėmės kareivio sauso maisto  daviniu: medumi su duonele, lazdyno riešutais bei juodu šokoladu. Ragavome kareiviškos košės, gėrėme ant spiritinės tabletės išvirtą arbatą ir klausėmės atsakymų  į visus vaikams rūpimus klausimus.

Vertingos edukacinės – pažintinės pamokos pabaigoje išsirikiavome kaip tikri kariškiai ir buvome apdovanoti, nes „išlaikėme stovyklos įrengimo“ pratybas. Ačiū Adrijaus tėčiui ir mamai už pamoką apie kario profesiją bei jo kasdienybę, kurios metu pirmokėlius lydėjo didelis pažinimo džiaugsmas.

                                                         Ingrida Račickienė, pirmos klasės mokytoja metodininkė

Įrašas paskelbtas temoje Be temos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.