Sveikatos pamokėlės

Gegužės 17 ir 19 dienomis vyko sveikatos pamokėlės 1-2 klasių mokiniams, kurių tema – „Asmens higiena – sveikatos šaltinis“. Pamokėlių metu vaikai naudojosi mokomąją knygele “Asmens higiena” ir noriai atliko joje užduotėles. Maloni knygelės veikėja ponia Prausė pataria vaikui, kaip rūpintis savo kūnu, ir padeda suprasti, kodėl svarbu laikytis asmens higienos.
PU „Ąžuoliukų“ grupės vaikai gilino žinias, kaip taisyklingai plauti rankytes? Vaikai naudojosi mokomąja knygele „Plaukime rankas“ ir atliko užduotėles. Mielas knygelės veikėjas tyrėjas Žiūris padeda vaikui pažinti plika akimi nematomus mikrobus ir suprasti, kodėl reikia plauti rankas. Praktinės užduoties metu, vaikai išmėgino mokomuosius miltelius, kurie imituoja bakterijas, juos paveikus ultravioletinių spindulių šviesa bakterijos šviečia. Kiekvienas labai aiškiai pamatė, kaip paprasta „padovanoti“ bakterijas ir virusus aplinkiniams. Įtvirtinant žinias vaikai mokėsi taisyklingai nusiplauti rankas su muiliuku.
5 klasės mergaitės turėjo sveikatos valandėlę, kurios tema „Būti gražiu pirmiausia reikia būti švariu, tvarkingu bei sveiku“. Visuomenės sveikatos specialistė Asta Kavaliauskienė mergaitėms priminė, jog asmens higiena yra labai svarbi kiekvieno žmogaus sveiko gyvenimo būdo dalis, kuri padeda ne tik jaustis gerai, bet ir apsaugo nuo daugelio užkrečiamų ligų. Specialistė priminė čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo taisykles bei akcentavo, kad rankų plovimas yra vienas iš veiksmingiausių ir paprasčiausių būdų, siekiant apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų sukėlėjų. Plaunant rankas muilu, nuo rankų pašaliname 95 proc. mikroorganizmų.
Įrašas paskelbtas temoje Be temos. Išsisaugokite pastovią nuorodą.